Topağacı Cam Balkon

Topağacı Cam BalkonTopağacı Cam Balkon

Günümüzde yapılan modern ve yüksek binaların bir ihtiyacı haline gelmiş olan cam balkonlar insanlara birçok alan da kolaylık sağlamaktadır. Cam balkon, yüksek ve modern binaların artması ile birlikte ilk olarak yüksek binalar da tercih edilmesinin yanı sıra alçak binalarda da kötü hava koşullarından korunmak için tercih edilmeye başlanmıştır. Cam balkonlar genel olarak 8 veya 10 mm kalınlığında olmalıdır. Sizler için verilen Topağacı cam balkon sistemlerinin çeşitleri için sizlere bilgilendirme yapalım:

Topağacı Cam BalkonCam Balkon Çeşitleri

Birçok çeşidi bulunan cam balkonlarda kendi zevk ve tercihlerinize göre olan modelleri tercih edebilirsiniz.

1). Kayar-Katlanır Sistem İle Çalışan Cam Balkonlar

Cam balkonlarınızı açmak istediğinizde balkonunuzu havalandırmak veya temizliğini yapmak için size büyük ölçüde kolaylık sağlayacak Topağacı katlanır cam balkon sayesinde bu işlemi hızlı ve kolay bir şekilde halledebilirsiniz. Cam balkonlarınızın kilit yerinden kilidini açarak bir noktada katlayarak toplayabilir, isterseniz balkonunuzu havalandırmak isterseniz de sadece 1-2 camı katlayarak bir noktaya götürebilirsiniz. Kolay temizliği ve izolasyon seviyesinin diğer camlara göre yüksek olması konutlarda tercih edilmesini fazlalaştırmaktadır. Sizlere daha kaliteli bir hizmet verebilmek için Topağacı cam balkon sistemleri ile katlanır camların altındaki sürgü sistemleri çelikten hizmetinizi sunulmaktadır. Birçok renkte bulunan cam balkonlar da ahşap rengi severler için de ahşap rengine boyatılması mümkün haldedir.

2). Kayar Sistemli Cam Balkonlar

Bu cam balkon çeşidinde 3 lü ve 5 li diş rayları kullanılmaktadır. Alt kasanın eşikli olması durumunda bu kanatlar raylar üzerinde hareket etmektedir. Cam balkonlar raysız olabileceği gibi bu sistem ile bu farklılık ile birlikte eşikte ki yükseklik de değişmektedir. Bu cam balkonu daha çok zemin katlarda ve ticari mekanlarda kullanılmaktadır. Kullanımının ve mekan içerisinde ki yer tasarrufundan dolayı Topağacı cam balkon çeşitleri arasında birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

3). Üstten Askılı Biçimde Eşiği Olmayan Cam Balkonlar

Bu sistemler genellikle vitrin görevini üstlenmektedir. Ticari özellik taşıyan, araba galerileri ve benzeri gibi mekanlar bu sistem eşiksiz olarak tercih edilmektedir. Bu sistemin farklı bir özelliği ise cam kanatlar alttan değil, üstten asılı bir şekilde görev almaktadır. Uzman bir mantolama ustası tarafından yapılması gereken bu cam balkon sistemi sizlere Topağacı cam balkon sistemleri arasında farklılık oluşturmaktadır.

4). Motorlu Çalışan Cam Balkonlar

Bu sistemler genel olarak dikey bir şekilde hem cam balkon hem de küpeşte olarak görev almaktadır. Üst raylarda bulunan kayış ve zincir yardımı ile tutulu bulunan kanatların 1 veya 2 santim mesafeler ile sağa sola oynamalar yapabilmektedir. Bu şekilde sizlere Topağacı katlanır cam balkon hizmetini farklılaştırmış oluyoruz. Siz zahmet etmeden motorlu cam balkonlarımız sayesinde kolaylıkla istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Topağacı Cam BalkonCam Balkon Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

* Cam balkon seçimlerinizde cam seçiminiz temperli camlardan yana olmalıdır. Temperli camlar 700 derece de ısıtıldıktan sonra Topağacı cam balkon sistemleri ile ani şoklama ve soğutma işlemlerinden geçirilerek darbelere karşı dayanıklı hale getirilmektedir. Bu camlar normal düz camlara göre dayanıklılığı çok fazladır. Eğer çok fazla şiddete ve darbeye maruz kalırsa ufak çatlamalar halinde dökülmeler meydana gelir ve size herhangi bir zarar gelmez.

* Modern binanıza göre camlardaki farklı renklerden yararlanabilirsiniz. Eğer çok fazla balkon içi gözükmesini istemiyorsanız Topağacı cam balkon sayesinde filmli camlar da tercih edebilirsiniz.

* Cam balkonda kullanılan camların ana üretici firmaları tarafından yapılması ve tercih edilmesi daha sağlıklı ve uzun yıllar kullanımını öngörmektedir. Eğer cam balkonunuzu uzun yıllar ve sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız mutlaka Topağacı katlanır cam balkon tercihinizi ana üretici firma tarafından üretilmesine dikkat ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTıkla Ara-0505 990 4670