Koşuyolu Stor Perde Montajı

Koşuyolu Stor Perde Montajı, Koşuyolu Stor Perde
Koşuyolu Stor Perde Montajı, Koşuyolu Stor Perde

Koşuyolu Stor Perde Montajı

Özel bir kumaşın mekanizmaya sarılarak zincirlerin aşağı ya da yukarı çekilerek katlanma prensibiyle çalışan hayatımızda kolaylık sağlayan bir perde çeşididir. Koşuyolu stor perde, genellikle iş yerlerinde tercih edilen stor perde günümüzde evlerde de kullanımı sıklaşan bir perdedir.

Stor Perde Kullanımının Avantajları

Stor perde kullanımı birçok kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Yoğun bir tempoyla çalışan insanların özellikle tercih ettiği Koşuyolu stor perde hayatı kolaylaştırmaktadır. Stor perde kullanmanın avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir.

 • Stor perde tercih etmenin en büyük avantajı temizliğinin kolay olmasıdır.
 • Stor perdeler kolay açılıp kolay kapanır.
 • Güneş ışınlarını tül ve güneşliklere göre daha iyi engeller.
 • Yıkama sonrası ütüleme gerektirmez.
 • Stor perdeler antibakteriyel olduğundan bakteri barındırmaz.

Stor Perde Montajı Nasıl Yapılır?

Koşuyolu Stor Perde Montajı, Koşuyolu Stor Perde
Koşuyolu Stor Perde Montajı, Koşuyolu Stor Perde

Stor perde montajının yapımı her ne kadar basit gözükse de tecrübeli ustalar tarafından yapılması sağlamlık açısından önemlidir. Koşuyolu stor perde montajı alanında en iyi hizmeti vermektedir.

Koşuyolu stor perde montajı, yalnızca işinde profesyonel ekiplerce yapıldığı takdirde başarılı sonuç verecektir. Sorunsuz bir kullanım için siz de, stor perdenizin montaj işi için tecrübeli bir firma ile çalışması şart olacaktır. Bu konuda şirketimiz sizler için montaj konusunda ayrıntılı bilgi vererek yapacağınız işlem hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayabiliriz.

Stor perde montajı için uygulanan 5 yöntem vardır. Bunlar; korniş aparatı ile montaj, L ayak aparatı ile montaj, tavana montaj, pencere kasasına montaj, pencere kasasının üzerinde ki duvara montajdır. Bu yöntemlerin uygulanış biçimlerine kısaca değinelim.

1.    Korniş Aparatı ile Stor Perde Montajı

 • Perdenin korniş üzerinde takılacağı yerler işaretlenir.
 • Kutu içinden çıkan korniş aparatları pencerenin iki yanına eşit uzaklıkta takılır.
 • Portray aparatı vidalarla beraber korniş aparatına sabitlenir.
 • Koşuyolu stor perde mekanizmasının arka kısmı oturtulduktan sonra ön kısmı da baskı uygulanarak oturtulur.

2.    L-Ayak Aparatı ile Stor Perde Montajı

L ayak özellikle pencerenin üst kısmında kartonpiyer olması durumunda montajı kolaylaştırmak için kullanılır. L ayak ucu dışa gelecek şekilde monte edilir. Diğer uçta kelebek vida ile stor perde mekanizması bağlantısı yapılır.

3.    Tavana Stor Perde Montajı

Koşuyolu stor perde montajı tavanda daha rahat uygulanabilmektedir. Montaj yapılacak hizada başta ve sonra iki nokta işaretlenir. Burada ölçü; stor perdenin enine göre bakıldığında 50 cm de bir tane portray kullanılmasıdır. Bu portraylar yerine monte edildikten sonra stor perdenin mekanizmasının arkası portraya oturtulur.

4.    Pencere Kasasın Stor Perde Montajı

Perdenin kullanıldığı alanda şık bir görüntü ortaya koyabilmesi için asma işleminin sorunsuz olması gerekmektedir. Stor perdelerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus perde toplanma alanıdır. Toplanmanın etkisi ile geniş bir üst kesime sahip olması gereken stor perde, bu yönü ile ölçümü gayet başarılı şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Stor perdenin toplanma sonunda alacağı büyüklük göz önünde bulundurularak duvar ile korniş arasında mesafe hesaplanır. Enine mesafe işaretlendikten sonra perdenin uzunlamasına ölçüleri alınır ve işaretlenir. İşaret konulan yerlerin aynı hizada olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. İşaretlenen alanlar matkap yardımı ile delinir ve stor perdenin portrayları çivilere takılır. Portraylar iyice monte edildikten sonra stor perde mekanizması yerleştirilir. Böylece stor perde profesyonel şekilde yerine takılmış olur. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de pencerenin açılıp kapanabilmesidir. Stor perde montajı yapılırken mutlaka pencerenin açılacağı şekilde ölçü alınması gerekmektedir.

Hizmetlerimiz;

 • Koşuyolu stor perde montajı
 • Koşuyolu zebra perde montajı
 • Koşuyolu jaluzi perde montajı
 • Koşuyolu rustik perde montajı

Koşuyolu stor perde montajı konusunda profesyonel yardım almak istiyorsanız, mutlaka şirketimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Değerlendirme
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara-0505 990 4670